След 29 дни и 64 ожесточени състезания

След 29 дни и 64 ожесточени състезания, едно незабравимо Световно първенство най-накрая приключи.Крайната решителна битка между Аржентина и Франция включваше всички елементи, които трябва да се очакват в един футболен мач.Меси държи купата, златните обувки на Мбапе, Роналдо, Модрич и други звезди се сбогуваха със сцената на Световната купа, което доведе до много нови рекорди в Световната купа, млади тийнейджъри с безкрайна младост... Световна купа, която обединява много акценти , президентът на ФИФА Инфантино го оцени като "най-доброто световно първенство в историята", което накара хората да почувстват още веднъж защо футболът може да стане спорт номер едно в света.

Преброяване на рекорди, световно първенство със "съдържание"

Много фенове, които станаха свидетели на прекрасния финал, оплакаха: Това е едно незабравимо Световно първенство, като никое друго.Не само заради възходите и паденията на финалите, но и много статистики доказват, че това Световно първенство наистина е много „съдържателно“ от различни аспекти.

С края на мача серия от данни бяха официално потвърдени и от ФИФА.Като първото Световно първенство в историята, което ще се проведе през зимата в Близкия изток и северното полукълбо, са счупени много рекорди:
На това Световно първенство отборите отбелязаха 172 гола в 64 мача, счупвайки предишния рекорд от 171 гола, създаден съвместно от Световното първенство през 1998 г. във Франция и Световното първенство през 2014 г. в Бразилия;Завърши хеттрик на Световното първенство и стана вторият играч в историята на Световното първенство, който направи хеттрик на финала;Меси спечели наградата "Златен глобус" и стана първият играч в историята на Световната купа, спечелил отличието два пъти;Изпълнението на дузпи е петото изпълнение на дузпи на това Световно първенство и е това с най-много изпълнения на дузпи;общо 8 мача в тази купа са били 0-0 в редовното време (включително два мача с елиминации), което е сесията с най-много нулеви равенства;в топ 32 на това Световно първенство, Мароко (накрая класиран четвърти) и Япония (накрая класиран девети), и двата създадоха най-добрите резултати от африканските и азиатските отбори на Световното първенство;На финала на Световното първенство това беше 26-ото участие на Меси на Мондиал.Той надмина Матхаус и стана играчът с най-много участия в историята на Световното първенство;при победата на Португалия с 6-1 над Швейцария, 39-годишният Пепе Хе стана най-възрастният играч, отбелязал гол в елиминационната фаза на Световното първенство.

състезания01

Здрачът на боговете оставя след себе си не само здрача на героите

Когато стадион Лусаил през нощта беше осветен от фойерверки, Меси поведе Аржентина да спечели Купата на Херкулес.Преди осем години той пропусна световното първенство на "Маракана" в Рио де Жанейро.Осем години по-късно 35-годишната звезда се превърна в безспорния крал на новото поколение в дългоочакваното.

Всъщност на световното първенство в Катар от самото начало е придаден фонът на "Здрачът на боговете".Никога досега толкова много ветерани не са организирали колективни сбогувания на Световно първенство.Повече от десет години Роналдо и Меси, "несравнимите близнаци", които стоят на върха на световния футбол, най-накрая постигнаха "последния танц" в Катар.Пет пъти в състезанието лицата им се променят от красиви в решителни, а следите на времето идват безшумно.Когато Роналдо избухна в сълзи и напусна коридора на съблекалнята, това всъщност беше времето, когато много фенове, които гледаха как двамата растат до днес, се сбогуваха с младостта си.

В допълнение към завесата на Меси и Роналдо, Модрич, Левандовски, Суарес, Бейл, Тиаго Силва, Мюлер, Нойер и др. се сбогуваха на това Световно първенство Толкова много велики играчи.В професионалния футбол и състезателните спортове непрекъснато се появява ново поколение звезди.Поради това бившите идоли неизбежно ще стигнат до момента, когато героите са здрач.Въпреки че "Здрачът на боговете" е настъпил, младите години, които са придружавали, хората винаги ще бъдат запомнени в сърцата им.Дори да се чувстват тъжни в сърцата си, хората ще си спомнят прекрасните моменти, които са оставили след себе си.

Младостта е безкрайна, а бъдещето е сцената, на която те могат да изпънат мускулите си

На това Световно първенство започна да се появява и група от свежа кръв "след 00-те".Сред всичките 831 играчи, 134 са "след 00-те".Сред тях Белингам от Англия вкара първия гол на Световното първенство след 20-те години в първия кръг на груповата фаза.С този гол 19-годишният футболист стана най-младият футболист, отбелязвал гол в историята на световните първенства.Десетото място също отвори прелюдия за по-младото поколение за влизане в етапа на Световната купа.

През 2016 г. Меси разочаровано обяви оттеглянето си от аржентинския национален отбор.Енцо Фернандес, който по това време е само на 15 години, пише, че задържа своя идол.Шест години по-късно 21-годишният Енцо облече синьо-бялата фланелка и се би рамо до рамо с Меси.Във втория кръг на мача от групата срещу Мексико именно негов гол и този на Меси изтеглиха Аржентина от скалата.След това той също изигра важна роля в процеса на победа на отбора и спечели наградата за най-добър млад играч в турнира.

Освен това "новото златно момче" Гарви в испанския тим тази година навършва 18 години и е най-младият играч в тима.Халфовата линия, формирана от него и Педри, се превърна в бъдещото очакване на Испания.Има също англичанинът Фодън, канадецът Алфонсо Дейвис, французинът Жоан Армени, португалецът Феликс и т.н., всички от които са играли добре в съответните си отбори.Младостта е само няколко световни първенства, но на всяко световно първенство винаги има хора, които са млади.Бъдещето на световния футбол ще бъде ера, в която тези млади хора ще продължат да показват мускули.